כפות הרגליים שלך מתגעגעות למגע האדמה: איך לשמור על בריאות הרגליים

בריאות כפות רגליים

זוג כפות רגליים שנראות טוב, משפרות לא רק את היופי הגופני של האדם, אלא לעתים קרובות מהוות גם אינדיקציה לגוף שמתפקד היטב.

לרוע המזל, גם ההפך נכון. לא רק כפות רגליים בתפקוד לקוי אינן נעימות למראה, לעיתים קרובות הן מריחות לא נעים. חשוב מכך, כפות רגליים המתפקדות בצורה לא טובה קשורות לעיתים קרובות לכאבי ברכיים, ירך, גב וצוואר. אפילו מקורם של כמה כאבי ראש יכול להיות במקורו מכפות רגליים שאינן מתפקדות טוב!

בעיות בכפות הרגליים אינן דבר חדש. במדריך שנכתב לפני למעלה מ- 09 שנה על ידי מומחה הרגליים המפורסם בעולם, ד"ר ויליאם שול, דווח כי לשבעה מכל עשרה אנשים היו רגליים כואבות, כשהם מציינים את הנעליים כמקור העיקרי לבעיה.

אם תסקרו את הסטטיסטיקה הרפואית מכל צבא שעשה זאת כמעט בכל מדינה, תגלו שחיילים רבים התלוננו על בעיות בכפות הרגליים.

עם כל כך הרבה אנשים הסובלים מבעיות וכאבים בכפות הרגליים, אתם עשויים לתהות האם הרגל הייתה אחת מהטעויות הבודדות של האבולוציה.

אבל זה לא כך…

כף הרגל היא חלק מורכב ומעוצב להפליא הסופג זעזועים באופן מושלם. כל מי שטייל בעולם השלישי יודע לומר שהליכה יחפה זה דבר נורמלי לחלוטין.

עם זאת, בעיות מתעוררות כאשר כפות הרגליים מקבלות "מוצר מעוצב בקפידה", שאינו קשור לגוף, ונועלים אותן שם – בנעל! נעליים סוגרות על בהונות הרגל, ומשבשות את תפקודן התקין, וכל אלה בדרך כלל מביאים להצמדות יתר של בהונות הרגליים.

כאשר נעליים צרות או לחוצות בקשירה חזק מדי, העצמות בכפות הרגליים הופכות דבוקות זו בזו, ואז צובטות את העצבים העוברים בין העצמות. לעתים קרובות התוצאה היא נוירומה, בעיה כואבת בלשון המעטה.

החדשות הטובות: יש כמה צעדים פשוטים שאפשר לנקוט ברגע זה כדי לשפר את את בריאות כפות הרגליים וההרגשה.

 

כפות רגליים בחול

 

בתור התחלה, הדבר הטוב ביותר שכדאי ואפשר לעשות הוא לנעול נעליים כמה שפחות.

כשמשתמשים בכפות הרגליים היחפות כדי לרוץ ולשחק, הבהונותי אוחזות בדשא ועוברות עצמאית דרך החול, תוך שמירה על הבריאות של שרירים מהותיים קטנים. זה מונע מחוסר איזון בשרירי כף הרגל.

בכל פעם שאתם יושבים למשל במחשב או בשולחן לארוחה, תרגלו פיזור של בההונות רחבות ככל האפשר והחזיקו אותן פתוחות במשך חמש שניות בכל פעם. זה ימנע את חפיפות הבהונותי בשל חולשת שרירים וצפיפות (דחיסה).

 

האם אי פעם שיחקתם גולות כשהייתם ילדים? הנה "משחק" שיעזור לרגליים שלך לתפקד טוב יותר:

קחו חופן גולות, זרקו את הגולות על הרצפה ומלאו קערה בגולות פעם אחת בכל רגל. אתה עלולים להיות המומים לגלות שכפות הרגליים כל כך נוקשות ובלתי מתואמות מנעילת נעליים, עד בקושי תוכלו להרים גולה אחת, ואני מבטיחה שילדים יעשו זאת בקלות!

למען הסר ספק, כפות הרגליים שלכם היו חכמות מאוד כשהייתם ילדים. באי הקריבי פיג'י נשים בוגרות אורגות סלים עם הרגליים והידיים בו זמנית. להרים גולות זה משחק ילדים, לעומת מה שהרגל באמת יכולה לעשות כשהיא בריאה.

 

בצעו בחירות טובות עבור כפות הרגליים שלכם:

אם ממש צריך לנעול נעליים או סנדלים, וודאו שהם מתאימים כראוי ומאפשרים מרחב מספיק כדי לאפשר לרגליים לזוז. כשאתם שורכים את הנעליים שלך, אל תמשכו את השרוכים חזק מעל כף הרגל. רק הדקו את השרוכים העליונים. אם אתם מהדקים אותם יתר על המידה, אתם יוצרים מחסום לכף הרגל והמפרקים ככה שיהפכו לכף רגל עצלה, כואבת ומתפקדת בצורה לא טובה.

נעלו נעליים רק כשאתם חייבים!
פירשו את בהונות הרגליים שוב ושוב בכל הזדמנות, לכו בטבע יחפים (על חול עדיף מאשר דשא, כיוון שלרוב הוא מרוסס בראונד-אפ, סיפור בעייתי אחר).
ושחקו עם הרמת גולות בבהונות, כך שתוכלו לשמור על כפות רגליים חכמות ויפות.

 

אל תחכו עד שכפות הרגליים שלכם יהפכו למכוערות וכואבות על מנת לעשות משהו שיכול לשפר את יופיין ותפקודן בקלות!