חיפוש אחר ריפוי במקומות הלא נכונים

חיפוש

לעתים זה מתסכל ואף מעצבן, להיות נוכח כאשר אנשים מספרים על "הבעיות" שלהם, ולשמוע את החיפוש שלהם לפתרון.

יש אנשים שמשקיעים כספים רבים, מאמצים גדולים וזמן כדי לחפש את "האדם הנבון" בעל היכולות לסייע להם.

הבעיה שכולנו שותפים לה בכוכב זה, היא בעיה שטופחה והונדסה על ידי התעשייה הרפואית, חברות התרופות, ועוד לפני שאלו היו כה חזקות כמו שהן היום, על ידי בעלי ההון שהבינו מזמן את הפוטנציאל הכלכלי מחברה אנושית של אנשים שלא יודעים לטפל בעצמם ומחפשים את הפתרון "בחוץ" – תמיד בחוץ…

 

רוקפלר – המילארדר הראשון של אמריקה (ואולי בעולם), היה אחד האנשים שהבין זאת ולמרות שהוא ומשפחתו השתמשו בהצלחה בהומאופתיה למטרות רפואיות, המטרה העליונה שלו הייתה יותר רווחים ויותר שליטה.

ולכן הוא שכר את שירותיהם של מומחי שיווק, ולפי הסיפורים ביניהם גם אחיין של פרויד, על מנת להשתמש בעיתונים אשר היו בבעלותו ולאט לאט לקרוא לכל מי שאינו חלק מהממסד הרפואי "Quack". ובעברית, המילה המקסימה "שרלטנים".

וכך מטפלים ברפואה מסורתית,
בשיטות שונות אשר סייעו לבני אדם במשך מאות שנים להגיע לבריאות טובה, עם צמחי מרפא, עיסוי, דיקור, מוקסה, כירופרקטיקה או מניפולוציה גופנית כלשהי, טיפולים אנרגטיים, הומאופתיה, ועוד ועוד… כל אלו תוייגו על ידי התקשורת לאט לאט, ובהתמדה כמוזרים, הזויים, לא מקצועיים, ואף מסוכנים.

ולמרות זאת,
כיום הסטטיסטיקה של הממסד הרפואי עצמו, על כמות האנשים אשר מתים כתוצאה מטיפול שגוי של הרופא המטפל מדהימה ומזעזעת כאחד.

אבל אנשים ממשיכים ללכת אליהם כעדר, כי כולנו קיבלנו את החובה האזרחית לבלוע את הרעיון שהרופאים יודעים הכי טוב, הם הכי חכמים, הם יודעים בדיוק מה עושים, ועל מי נוכל לסמוך אם לא עליהם?

והם מוליכים מיליוני אנשים שולל, כולל את עצמם פעמים רבות.

 

אבל ברקע, ובצדדים… בשקט בשקט.. שיטות הטיפול האותנטיות, צומחות שוב, אנשים משתפים מידע אחד עם השני, לומדים בצורה קשה וכואבת על המחסור בהבנה ופתרונות בממסד הרפואי, ולומדים את השיעור החשוב – לקחת אחריות על הבריאות שלנו.