טיפ פשוט ויעיל שעוזר להירדם במהירות!

שינה טיפול בבעיות הירדמות ושינה

שינה היא אחד האלמנטים החשובים ביותר לבריאות של כל אחד ואחת.

רבים בעידן המודרני מזלזלים בשינה וקיבלו את הרושם המוטעה שאפשר לנהל את השינה כמו חשבון בנק, להיות במינוס ופשוט "להשלים" את השעות, או ללכת לישון לפנות בוקר ופשוט לישון עד הצהריים ו-"הכל יהיה בסדר".

האמת היא שהגוף פשוט לא עובד ככה.

השינה שלנו נועדה להתקיים בהתאם לשעות היממה, והיא מושפעת באופן ישיר מהאור והחושך (שמש וירח). ברפואה הסינית יש מידע עתיק יומין שמצביע על כך שלכל איבר בגוף יש את חלון הזמן הספציפי בו הוא עובר טיהור, ניקוי והתחדשות – וכל זה מתרחש בלילה.

וכאשר אנו מפריעים לזמנים הללו, ללוח הזמנים הטבעי שהגוף יודע להתאים בהתאם לטבע, אנו מפריעים לגוף שלנו להיות בריא, ודוחפים אותו לאט לאט לכיוון של חולי.

 

כאדם שעבד בעבר בשדה התעופה ראיתי רבים נהנים מהשקט של משמרות לילה, אבל סובלים באופן ברור וחד משמעי את ההשלכות הגופניות של מנהג זה, אי אפשר להכחיש שבני אדם נועדו לישון בלילה ולהיות פעילים בשעות היום (באור).

בשל שילוב של תאורה חשמלית בבית, ברחוב, מהטלוויזיה וכמובן מהטלפונים הניידים, אנו מפריעים למערכת העצבים לדעת האם זה יום או לילה, ובהמשך ישיר הורמון השינה לא מופרש בשעה הנכונה, אנו מרגישים "לא עייפים" וכך בעידן המודרני בו אנו חיים כיום, מיליוני אנשים סובלים מבעיות שינה קשות, ובעיות הירדמות שמובילות אותם להשתמש בכדורים כימיים, אלכוהול ולחפש כל מיני "פתרונות מהירים" לבעיות השינה שלהם.

האמת היא שבשביל לתקן את השינה, צריך לבדוק ולהתייחס לכל אורח החיים.

 

כעת נסקור למספר טריקים פשוטים שעוזרים להירדם:

  • כשאתם במיטה, השתמשו באגודל ובאצבע המורה ושפשפו בעדינות בין אצבעות אלו את תנוך האוזן עד שמפהקים והעייפות "משתחררת". אפשר לשפשף בעדינות או לטפוח בקלילות על נקודה זו.

תנוך האוזן

  • שימוש בשמן לבנדר טבעי (עדיף אורגני): כמה טיפות על כפות הידיים ומרחו על כפות הרגליים
  • אפשר גם לשים טיפת שמן לבנדר על הכרית

 

  • ברפואה הקוריאנית (סוג'וק) יש שימוש מעט אזוטרי ומעניין בצבעים על כפות הידיים למטרות שונות. אם אתם מרגישים פתוחים מספיק לנסות גישה שונה לסיוע בהירדמות, קחו טוש שחור וציירו קו ארוך על האצבע האמצעית (האמה) של יד שמאל, מקצה האצבע ועד בסיסה. שעתיים לפני זמן השינה הרצוי.