נוטרופיקס – שבוע אנטי אייג'ינג: שדרגו את המוח שלכם

נוטרופיקס מוח חזק ובריא

אנטי אייג'ינג לבריאות המוח…

כשאנו מתבגרים, אין מנוס מכמות מסוימת של ניוון עצבי. ובעוד שרוב המידע עליו מדברים בהקשר אנטי אייג'ינג מתרכז בבוטוקס, ניתוחים פלסטיים, מכונות שיזוף וטיפולי החלפת הורמונים סינתטיים, הדברים האלו לא יכולים להאט ניוון עצבי, שצריך להיות להיות חלק מההמטרה של כל תוכנית "אנטי אייג'ינג" אמיתית.

יש הרבה דברים שאפשר לעשות כדי למנוע מנוירונים למות וכדי לשפר את בריאות הנפש, כגון הימנעות מהרעלים המצויים במוצרי מזון תעשייתים ומעובדים, לנקות את המעיים, לוודא שאתם מקבלים מספיק EPA / DHA מדגים או אצות כגון ספירולינה / כלורלה, להגדיל את זרימת הדם למוח באמצעות פעילות גופנית ולישון שינה של 5.5-9 שעות (תלוי בגנטיקה האישית).

אני מאמין שחשוב מאוד גם לדאוג למוח, ואף לשדרג אותו עם על ידי עשייה נכונה.

 

כיום אנו יודעים על מספר רכיבים תזונתיים וחומרים ספציפיים היכולים להגן מפני ניוון עצבי, להיות אנטי-דלקתיים  ולשמר את התפקוד הנפשי, ביניהם:

Huperzine A – מגדיל את פעילות האצטילכולין ומפעיל מערכות תחמוצת החנקן (הגדלת זרימת הדם למוח).
וינפוצטין. מגביר גם את זרימת הדם למוח.

גינקו בילובה –  מגביר את זרימת הדם למוח ומעודד תפקוד מוח הבריא באמצעות שיפור תקשורת עצבית והפחתת מתח.

משפחת ה- פוליפנולים – שכוללת רכיבים כמו כמו אפיגנין, לוטאולין, בייקלין, רוטין, קטכין וכורכום, כדוגמא. כל אלה מפחיתים את דלקתיות המוח, ומגנים על הנוירונים שלך מפני ניוון.

 

וכמובן… נוטרופיקס – המכונים גם תרופות חכמות. אלו חומרים משפרי זיכרון, משפרי נוירו, משפרי קוגניציה ומשפרים אינטליגנציה, הכוללים כל תרופה, תוספי תזונה, מוצרי מזון ומזונות המשפרים כביכול את התפקודים הנפשיים כגון קוגניציה, זיכרון, אינטליגנציה, מוטיבציה. , תשומת לב, וריכוז.

הבעיה היא שרוב נוטרופיקס התרופתיים המיוצרים על ידי תעשיית הפארמה הינם ממכרים או מכבים ומפריעים לייצור העצמאי של הנוירוטרנסמיטר במוח.

 

אני ממליץ על שימוש ב"תרופה חכמה"הבאה – תערובת של צמחי מרפא אדפטוגניים סיניים בשם" TianChi ".
שום דבר לא מתקרב לחומרים הטבעיים האלו שתומכים במוח שלנו. אני פשוט לוקח חבילה אחת על קיבה ריקה, רצוי באמצע הבוקר. זה עושה את כל מה שתיארתי מעלה בהקשר נוטרופיקס, ועוד הרבה יותר…

לדעתי, החומר הזה הוא הכרחי, ומאחוריו אלפי שנים של רפואה סינית עם ידע לשיפור תפקוד המוח.